Category Added in a WPeMatico Campaign

Merdiven inip çıkarken diziniz ağrıyorsa önemseyin!

Dizde kireçlenme sorunu günümüzde insanların çok sık karşılaştığı problemlerden biridir. Oldukça yaygın olarak meydana gelen bu problem ağrılara neden olmaktadır. Sağlık teknolojisinin gelişmesiyle birlikte tedavi yöntemleri…

Sabah erken kalkan kadınların meme kanseri riski daha düşük çıktı

İngiltere'deki Bristol Üniversitesi tarafından 400 bin kadın üzerinde yaptığı araştırma sabah erken kalkan kadınların meme kanserine yakalanma riskinin geç kalkan kadınlara göre daha az olduğunu ortaya koydu.

Atıştırmalıklar ‘zehir’li çıktı

İstanbul’da bir üniversitede marketlerden alınan 10 farklı cips ve yer fıstıklı bar üzerinde yapılan araştırmalarda bu ürünlerin yarısının kanserojen madde ihtiva ettiği ortaya çıktı.

'Maraton öncesi karbonhidrat yükleyin'

Önümüzde 11 Kasım’da koşulacak olan İstanbul Maratonu'na 4 yıldır İstanbul Maratonuna katıan Genel Cerrahi Bölümü’nden, Prof. Dr. Gülüm Altaca yarış öncesi önemli tüyolar verdi. 

Tikler yer değiştirebiliyor!

Göz kırpma, baş sallama, omuz silkme gibi tikler, çocuğun hayatını olumsuz etkileyebiliyor, ailesi ve çevresiyle olan ilişkilerini bozabiliyor. Göz kırpma şeklinde başlayan tik bozukluğunun 1 ay sonra baş sallama şeklinde devam…